Türk Telekom Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Mobil telefonlarımıza gelen bütün çağrıları belirtmiş olduğumuz bir numaraya ücretsiz olarak yönlendirebiliriz. Bugün ise Türk Telekom yönlendirme işlemlerinden bahsedeceğiz ve böylelikle sizi arayan bir kişi belirtmiş olduğunuz numarayı otomatik olarak arayacaktır. Türk Telekom yönlendirme yaptıktan sonra, karşı taraf hangi numarayı aradığını bilemeyecektir. Yani sizlerin belirtmiş olduğu telefon numarasını göremeyecek ve sizi arayan kişi bu durumdan haberdar olmayacaktır. Peki, Türk Telekom çağrı yönlendirmesi nasıl yapılır?

Türk Telekom hattınızı birçok koşulda yönlendirme yapabilir ve çağrılarınıza başka bir numaradan sizin veya bir başkasının cevap vermesini sağlayabilirsiniz. Türk Telekom yönlendirme nasıl yapılır? Kendimiz yapabilir miyiz? Hiçbir yeri aramadan telefonunuzdan fiziksel olarak yönlendirme yapabilirsiniz. İnternet sitesinden veya müşteri hizmetlerinden nasıl yapılacağına dair bilgi alabilirsiniz. Hangi koşullarda Türk Telekom yönlendirme nasıl yapılır?

Türk Telekom Çağrı Yönlendirme 2021

Türk Telekom çağrı yönlendirme işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Lakin unutmamanız gereken bir olay var, sizi arayan kişi herhangi bir yönlendirmede olduğunu fark etmeyecektir. Kısacası yönlendirmiş olduğunuz numarayı karşı taraf görmeyecektir. Eğer sürekli başka bir numarada yönlü kalmasını istiyorsanız;

  • İlk etapta telefonunuzun arama bölümünü açınız ve ardından  **21* yazıp ardından yönlendirilecek numarayı yazdıktan sonra numaranın sonuna # işaretini ekleyiniz ve bunu arayınız.
  • Daha sonrasında sistem tarafından sizlere bilgilendirme gelecektir ve yönlendirilme aktif gibisinden bir uyarı gelecektir.
  • Örn: **21*05991112233# şeklinde olmalıdır.

Türk Telekom’da çağrı yönlendirme işlemi tamamen ücretsizdir. Lakin, yönlendirmesini yapmış olduğunuz telefon numaranızın herhangi bir borcu olmamalı ve aramalara müsait olmalıdır. Eğer ki hattınız borcundan dolayı kapalıysa ve yönlendirilmesini yaptığınız numarayı herhangi bir kişi arayamıyorsa yönlendirme olmayacaktır ve çağrı kapanacaktır.

Türk Telekom Çağrı Yönlendirmeyi Nasıl Kapatabilirim?

Türk Telekom’da daha önceden herhangi bir çağrı yönlendirmesi yaptıysanız ve bu çağrı yönlendirmesini iptal etmek istiyorsanız bunun için iptal edeceğiniz numaranın sim kartı telefonunuza takılı olması gerekmektedir. Daha sonrasında ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  • Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali için; ##21# yazmanız durumunda otomatik olarak yönlendirilen çağrı araması iptal edilecektir.
  • Bu şekilde sizlerde Türk Telekom çağrı yönlendirmesini iptal edebilirsiniz.
  • Çağrı yönlendirmesi sadece aramalara müsait olan numaralarda geçerlidir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir