Türk Telekom Ödemeli Arama 2021

Türk Telekom Ödemeli Arama 2021

Türk Telekom Ödemeli Arama 2021

2020 yılında herhangi bir ücret ödemeden Türk Telekom operatöründe bir kişiyi ödemeli olarak arayabilirsiniz. Türk Telekom ödemeli arama tamamen ücretsiz olup, bunu sadece hattı Türk Telekom olan bir kullanıcıya yapabilirsiniz. Yani, arayacağınız kişinin ve sizin hattınız Türk Telekom operatörüne bağlı olmalıdır. Eğer ki aramak istediğiniz kişi Türk Telekom operatörüne bağlı değilse maalesef ki bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Türk Telekom ödemeli arama yapmak istiyorsanız bunun 2 alternatif yolu bulunmaktadır. Birincisi, SMS göndermek ikincisi ise çağrı yoluyla ödemeli atma seçeneğidir. Peki, Türk Telekom’da ödemeli nasıl atılır?

Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

İlk olarak ödemeli olarak aramak istediğiniz kişinin telefon numarasını bilmeniz gerekmektedir. SMS ile Türk Telekom ödemeli aramak istiyorsanız, arama yapacağınız numarayı başına “0” olmadan 9696’ya mesaj gönderebilirsiniz.

Böylelikle Türk Telekom operatörü, yazmış olduğunuz numaraya SMS gönderecek ve şu numarayı aramanız gerekiyor gibisinden bir bilgilendirme mesajı gidecektir. Şahıs eğer ki mesajı görürse sizi arayacaktır. Bir diğer alternatif yolu ise çağrı yoluyla ödemeli atma sistemidir. Türk Telekom çağrı ile ödemeli atmak için arama ekranına numaradan önce 135 yazıp sonra numarayı giriniz. Bir de sonuna # simgesini ekledikten sonra arama yapabilirsiniz.

Örneğin: *135*numara#

şeklinde olmalıdır.

Türk Telekom’da ödemeli arama tamamen ücretsizdir, eğer ki hattınızda konuşma paketi yoksa ve karşıdaki kişinin sizi aramasını istiyorsanız sizlerde ödemeli atabilirsiniz. Bu işlem için herhangi bir ücret ödemezsiniz, ücretlendirme tarifesi tamamen karşı kişiye aittir ve sizi aradığı için karşı tarafın eğer konuşma paketi varsa konuşma ücretlendirmesi konuşma paketinden gidecektir.

Türk Telekom Ödemeli Atmak

Türk Telekom’da ödemeli çağrı atmak için hem SMS yöntemini kullanabilir hem de çağrı yoluyla karşı tarafı arayabilirsiniz. SMS için, aramasını istediğiniz numaranın başına sıfır eklemeden sadece numarayı yazıp 9696’a kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Bir diğer yol ise, *135* yapıp numarayı yazınız ve ardından numaranın sonuna # işaretine eklemeniz yeterli olacaktır. Türk Telekom ödemeli atma işlemi tamamen bu kadardır, bu servisi kullanmak ücretsizdir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir